Biatlon

Biatlon

  • SP v Canmore

SP v biatlonu: S Bárou Tomešovou na severoamerický kontinent

Světový pohár v biatlonu zavítá po třech letech do Severní Ameriky. A diváci Eurosportu opět uslyší za mikrofonem bývalou reprezentantku Báru Tomešovou, která doplní tradiční dvojici Michal Šíma a Béla En.

Barbora Tomešová si už v průběhu první komentátorské sezony získala diváky a zažila i nečekaný zájem významných médií. „Pro mne to bylo obrovské překvapení, vůbec jsem nečekala, že by to mohlo takto pozitivně vyjít. Tedy, že by to bavilo nejen mne, ale i všechny ostatní. Ze strany komentátorů Eurosportu to bylo vždy fajn a pohodové, příjemně překvapil ten zájem diváků a médií.

 

Jenže pracovních povinností má Bára Tomešová více a více včetně trenérských a organizačních a příležitostí spolukomentovat biatlonové přenosy již není tolik jako dříve. Těšit se na ni můžeme v průběhu dvou podniků SP v Kanadě (7. až 10. února) a USA (14. až 17. února).

 

Bára Tomešová bude vedle Michala Šímy spolukomentovat z kanadského Canmore 7. a 9. února individuální závody a štafety žen i mužů a z amerického Salt Lake City vedle Bély En štafety.

 

Barbora Tomešová: „Už jsem byla v roli závodní, komentátorské, trenérské, v současnosti poznávám i zázemí pořádání závodů. A zároveň jsem trenérkou ve Sportovním klubu Nové město na Moravě pro biatlonové dorostence a juniory. Poznala jsem tak biatlon z více perspektiv.“

 

Sezóna biatlonového SP bude mít po přesunu zpět do Evropy před sebou své vrcholy – světový šampionát ve švédském Östersundu a finále v Holmenkollenu. Eurosport vysílá kompletní program SP.

Uvidíte 17.2.2019 na Eurosport 2 HD