Běžecké lyžování

SP v Davosu

SP v Planici

Více o sportu

Biatlon

SP v biatlonu pokračuje závody v Hochfilzenu

 

Ve švédském Östersundu odstartoval koncem listopadu Světový pohár v biatlonu 2019/20. V prosinci se nejlepší biatlonisté světa představí nejprve od 13. v rakouském Hochfilzenu, další týden ve francouzském Annecy-Le Grand Bornand.

 

Eurosport bude vysílat kompletní program Světového poháru v biatlonu. Komentátor Michal Šíma, který je zároveň šéfredaktorem české redakce Eurosportu, komentuje přenosy z biatlonu už dvě dekády a je nedílnou součástí biatlonového života v České republice. Přestože česká reprezentace již nesbírá pódiová umístění tak často, jako před několika lety,

Michal Šíma věří, že biatlonový boom v naší zemi nekončí: „Co se týká nadšení diváků, zlé jazyky tvrdí, že český fanoušek je fanoušek úspěchu. Já jsem zatím nechyběl na žádném z velkých závodů ve Vysočina areně a troufám si tvrdit, že diváci tam prostě fandí biatlonu. Jsem optimista, i když se biatlonové poměry změnily, opět je na co se těšit a prožívat každý závod až do posledního výstřelu a posledního finiše.“

 

Společně s Michalem Šímou bude závody Světového poháru v biatlonu komentovat Béla En.

 

Biatlonový SP má celkem deset podniků včetně mistrovství světa v Itálii.

  • Östersund (Švédsko) od 30. listopadu
  • Hochfilzen (Rakousko) od 13. prosince
  • Annecy-Le Grand Bornand (Francie) od 19. prosince
  • Oberhof (Německo) od 9. ledna
  • Ruhpolding (Německo) od 15. ledna
  • Pokljuka (Slovinsko) od 23. ledna
  • MS Antholz-Anterselva (Itálie) od 13. února
  • Nové Město na Moravě (ČR) od 5. března
  • Kontiolahti (Finsko) od 12. března
  • Holmenkollen (Norsko) od 20. března

Více o sportu

Alpské lyžování

SP v Beaver Creeku

SP v Lake Louise

Více o sportu

Skoky na lyžích

Polsko pod českým vedením – startuje SP ve skocích na lyžích

V pátek 22. listopadu startuje na Eurosportu Světový pohár ve skocích na lyžích. Eurosport bude vysílat kompletní seriál SP, závody bude komentovat – podobně jako v minulých letech – Radek Barkman, kterého občas doplní v roli experta reprezentační trenér Jakub Jiroutek.

Hned na úvod SP se skáče na polském můstku Malinka ve Visle a skvělá atmosféra je v Polsku vždy zaručena. Jak úspěšní budou domácí polští skokani, kteří patří k favoritům SP? Jejich novým trenérem je po odchodu úspěšného Rakušana Stefana Horngachera bývalý český skokan Michal Doležal.

Po závodech ve Visle pokračuje SP ve skocích na lyžích ve finském středisku Ruka, následují Nižnij Tagil v Rusku, německý Klingenthal, Engelberg ve Švýcarsku a od 30. prosince 68. ročník Turné čtyř můstků. Poté pojede seriál dále naplno, v programu jsou Val di Fiemme, Titisee-Neustadt, Zakopane, Sapporo, Willingen, Tauplitz, poprvé rumunské středisko Rasnov i Lahti. SP ve skocích na lyžích skončí 10denními závody Raw Air v Oslu, Lillehammeru, Trondheimu a Vikersundu od 6. do 15. března. A na závěr sezony se můžeme těšit na MS v letech na lyžích v Planici.

Více o sportu

Saně

SP ve Whistleru

Více o sportu

Snowboarding

SP v Montafonu

SP v Copper Mountain

SP v Cortině

SP v Cervinii

Více o sportu

Freestylové lyžování

SP v Copper Mountain

SP v Arose – ski cross

SP v Secret Garden

SP v Innichenu

Více o sportu

Plavání

Finále International Swimming League v Las Vegas

Nový sedmidílný plavecký seriál jde do finiše. Finále je na programu v luxusním resortu Mandalay Bay v Las Vegas 20. a 21. prosince.

Více o sportu

Cestovní vozy

SP v Sepangu

Více o sportu

Jezdectví

SP ve Veroně

Více o sportu