PRAVÁ SPRAVEDLNOST: BOJ BRYANA STEVENSONA ZA ROVNOU SPRAVEDLNOST

PRAVÁ SPRAVEDLNOST: BOJ BRYANA STEVENSONA ZA ROVNOU SPRAVEDLNOST (True Justice: Bryan Stevenson’s Fight for Equal Justice)

2019

97 min

15+

Alabamský advokát Bryan Stevenson se už přes třicet let věnuje obhajobě chudých, uvězněných a odsouzených ve snaze vymýtit rasovou diskriminaci ze systému trestního soudnictví.
Amerika se během posledního půlstoletí stala národem s největším počtem uvězněných lidí na světě, povolila popravu stovek odsouzených vězňů a pokračovala v úsilí o zotavení se z dlouhé historie rasové nespravedlnosti. Alabamský advokát Bryan Stevenson, zakladatel a výkonný ředitel neziskové organizace Equal Justice Initiative (Iniciativa za rovnou spravedlnost), se už přes třicet let věnuje obhajobě chudých, uvězněných a odsouzených ve snaze vymýtit rasovou diskriminaci ze systému trestního soudnictví. Intimní portrét tohoto pozoruhodného muže PRAVÁ SPRAVEDLNOST: BOJ BRYANA STEVENSONA ZA ROVNOU SPRAVEDLNOST sleduje jeho boj za větší férovost systému a poukazuje na původ rasové nespravedlnosti, její vývoj i přetrvávající rizika pro zemi.

Režie: Peter Kunhardt, Teddy Kunhardt, George Kunhardt

Uvidíte 25.7.2019 na HBO HD

Uvidíte 26.7.2019 na HBO 2

Uvidíte 30.7.2019 na HBO 3